Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głogowski: Kopalnie PGG powoli będą wznawiać wydobycie

Facebook Twitter

Trzy kopalnie Polskiej Grupy Górniczej, które wstrzymały produkcję powoli będą wznawiać wydobycie. Pierwsza ruszy kopalnia Murcki Staszic. Potem kolejne KWK Jankowice i Sośnica.

Aktualnie 1287 osób w PGG jest zakażonych i 2388 osób przebywa na kwarantannie. W sumie wykonano w tych trzech kopalniach do tej ponad 10100 wymazów. Oznacza to, że kopalnie będą mogły powoli rozpoczynać proces wznawiania produkcji – powiedział Radiu 90 Tomasz Głogowski rzecznik PGG:

Pojedyncze oddziały będą już wznawiać wydobycie w kopalni Murcki Staszic, w pozostałych dniach dołączy do niech kopalnia KWK Jankowice. Chcemy powoli przygotowywać się do odświeżania frontów, do wznawiania wydobycia. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku, kilkunastu dni uda się wznowić funkcjonowanie tych kopalń.

Badania przesiewowe będą prowadzone także w kopalni Bielszowice, w pozostałych nie bo nie ma takiej potrzeby – mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką Tomasz Głogowski:

Tam problem jest absolutnie mniejszy, ponieważ w pozostałych kopalniach mamy 1 w porywach 2 przypadki osób zakażonych. Wyjątkiem jest kopania Bielszowice, gdzie tych przypadków jest kilka, ale tam od juta pracownicy będą przechodzili badania przesiewowe, aż do czwartku.

Radio 90: Pozostałe kopalnie na razie tych badań mieć nie będą?

Nie ma takiej potrzeby. Jeżeli zarządzający uznają, że sytuacja jest inna, to w każdej chwili takie badania mogą być przeprowadzone.

Jak powiedział nam rzecznik PGG część pracowników firm zewnętrznych przeszła już testy, nieznane są jeszcze wyniki tych badań. Pracę będą mogły rozpocząć tylko osoby zdrowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021