Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głogowski: „Miał, który oferujemy do sprzedaży, to nie odpad i nigdy nie był zakazany”

Facebook Twitter

W związku z brakiem na rynku węgla, spółka uaktualniła sprzedaż asortymentu. Znalazł się tam miał przeznaczony do gospodarstw domowych.

Na zarzuty ekologów odpowiada Tomasz Głogowski rzecznik Polskiej Grupy Górniczej:

Tomasz Głogowski: To nie jest tak, że my teraz wprowadzamy miał na rynek, a jedynie uaktualniamy istniejącą ofertę, zwiększamy asortyment. Natomiast wszystko w oparciu o przepisy prawa, zgodnie z zapisami i rozporządzeniami Ministra Środowiska. Miały, które są w sprzedaży, to są najwyższej jakości miały energetyczne, miały węglowe przeznaczone dla gospodarstw domowych. To nie jest żaden odpad, tak jak twierdzą niektórzy przedstawiciele organizacji zielonych.

Nie wprowadzamy do sprzedaży asortymentu, który mógłby być szkodliwy dla środowiska

– podkreśla Głogowski.

Tomasz Głogowski: Tutaj pod tym względem absolutnie zawsze byliśmy zgodni z zapisami rozporządzenia Ministra Środowiska. Także to jest pomylenie pojęć, jeżeli chodzi o informacje o tym, że wprowadzamy do sprzedaży coś, co jest szkodliwe dla zdrowia dla mieszkańców. Były zakazane i są zakazane miały najniższej jakości, niespełniające żadnych norm.

Jakie jest zainteresowanie sprzedażą miału ? Można spodziewać się że będzie spore, jego cena za tonę to aktualnie 1100 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj