Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głogowski: „Nie będziemy wspierać działalności firm, które windują ceny węgla”

Facebook Twitter

"Zależy nam, aby nasi klienci otrzymali dobry węgiel, w dobrej cenie"- mówi Radiu 90 Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej. Odnosi się także do protestu przed KWK Marcel w Radlinie. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, dzisiaj (19.04.) od rana zablokowana jest droga wjazdowa do składu węgla przy KWK Marcel.

Na drodze stanęły betonowe płyty. Ma mieć to związek z brakiem możliwości zakupu węgla przez Pośredniczące Podmioty Węglowe.

PGG w żaden sposób nie ogranicza działalności firm pośredniczących, mają możliwość współpracy z naszą spółką. Mogą zawrzeć z PGG umowy, mogą również odbierać węgiel w imieniu nabywców indywidualnych

– mówi Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG.

Tomasz Głogowski: Polska Grupa Górnicza w żaden sposób nie będzie wspierać działalności firm pośredniczących, które windują w sposób nieuzasadniony ceny dla klientów indywidualnych. Dla spółki priorytetem jest dostarczanie węgla dla klientów indywidualnych po cenach producenta, czyli po cenach niższych niż w składach, spółka nieustannie rozszerza ofertę sprzedaży, teraz kontynuuje sprzedaż ekogroszku oraz węgla luzem za pomocą sklepu internetowego. Tutaj ta oferta jest cały czas rozwijana. Zdecydowanie protestujemy przeciwko nielegalnym działaniom związanym z blokowaniem wysyłki węgla z kopalni Marcel.

W przypadku KWK Marcel, jak mówi Głogowski, powiadomione są organy ścigania.

Tomasz Głogowski: Domagamy się natychmiastowego przerwania tej akcji, jeżeli to nie nastąpi to będziemy na drodze prawnej domagać się odszkodowania z tytułu utraconych przychodów. Stanowisko spółki jest w tej sprawie jednoznaczne.

Tomasz Głogowski nie odniósł się to tematu, jakoby droga dojazdowa do kopalni należała do prywatnego właściciela i tym samym, w świetle prawa, mógł ją zagrodzić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj