Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głosowanie nad immunitetem posła Michała Wosia w najbliższym czasie

Facebook Twitter

Głosowanie nad immunitetem posła Michała Wosia może odbyć się na tym albo następnym posiedzeniu Sejmu - poinformował Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Wniosek w tej sprawie jest obecnie w rękach przewodniczącego Jarosława Urbaniaka i komisji regulaminowej.

Michał Woś bez immunitetu

Kiedy głosowanie nad immunitetem posła Michała Wosia?

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że głosowanie nad uchyleniem immunitetu posłowi ziemi rybnicko-raciborskiej Michałowi Wosiowi może odbyć się na tym albo następnym posiedzeniu Sejmu. Wniosek w tej sprawie jest obecnie w rękach przewodniczącego Jarosława Urbaniaka i komisji regulaminowej.

Hołownia przyznał, że niecierpliwie oczekuje na głosowanie, jednak termin, w którym Woś może zrzec się immunitetu samoczynnie, nadal trwa. Marszałek podkreślił, że ostateczna decyzja w sprawie terminu głosowania należy do sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich.

Poza wnioskiem dotyczącym Wosia, Hołownia zaznaczył, że podobny wniosek w sprawie Michała Dworczyka został odrzucony, ponieważ Dworczyk uzyskał mandat europosła. Marszałek Sejmu wyraził nadzieję na szybkie dotarcie kolejnych wniosków immunitetowych, dotyczących innych posłów Suwerennej Polski.

Sprawa dotycząca wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości jest nadal rozpatrywana przez Prokuraturę Krajową. Dotychczas postawiono zarzuty siedmiu osobom, z których trzy trafiły do aresztu, w tym byłym i obecnym urzędnikom Ministerstwa Sprawiedliwości. Związane z tym dochodzenie skłoniło prokuraturę do skierowania wniosków o uchylenie immunitetu wobec kilku polityków Suwerennej Polski, między innymi Michała Wosia, Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego. Ostateczna decyzja w tych sprawach należy teraz do Sejmu.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024