Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głosujemy! Czy będzie rekord frekwencji?

Facebook Twitter

72,19% taką frekwencję zanotowała podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3 w Połomi. Dzisiaj kolejna tura głosowania.

Druga tura – dzisiaj decydujemy, kto przez najbliższe pięć lat będzie prezydentem Polski. Dwa tygodnie temu frekwencja w Polsce wyniosła 64,51%. To sporo, ale znacznie więcej uprawnionych, procentowo, zagłosowało w Połomi.

Taki wynik cieszy

– przyznaje przewodnicząca komisji nr 3 Eliza Sicińska-Hajska. Jak dodaje, tradycyjnie najwięcej osób pojawia się po przedpołudniowych Mszach świętych.

Bo to znaczy, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i wie, że każdy głos się liczy. Przełożyło się to na obecność i na frekwencję.
Radio 90: Od rana ciągle przychodzą osoby.
Cały czas mamy osoby, które przychodzą głosować, pierwsi wyborcy byli punkt 7.00, czekali na otwarcie lokalu i było to kilka osób. Zainteresowanie było od rana.
Radio 90: Kolejki się nie tworzą?
Nie, chociaż widać zwiększenie liczby głosujących, kiedy na przykład wracają z mszy. To newralgiczny moment, kiedy więcej osób naraz jest.

Ruch spory przy lokalach, ale kolejek nie mamy

– dodaje przewodnicząca. W lokalu zachowane są wszystkie zasady.

W pierwszej turze zdarzyło nam się, że jeszcze w ostatniej minucie przed zamknięciem lokalu również pojawiły się osoby, które głosowały. Nie ma recepty.
Radio 90: Trzeba zachować bezpieczeństwo, maseczki, rękawice u członków komisji i płyn do dezynfekcji przy wejściu do lokalu.
Wszystkie te środki bezpieczeństwa to jest wymóg konieczny, który jest oczywiście przestrzegany. I jest przestrzegany zarówno przez komisje, jak i osoby głosujące. Nie zdarzyło nam się, żeby ktoś miał pretensje, z powodu tego, że musi mieć maseczkę, że musi dezynfekować ręce. Osoby są świadome tego, że są to specyficzne wybory i specyficzne środki ostrożności. Oprócz tego oczywiście cały lokal zgodnie z przepisami dezynfekujemy w odstępach czasu.

Tak powinno być, to nasz obowiązek

– mówią wyborcy, których spotkaliśmy przy lokalu wyborczym nr 3 w Połomi.

Przypominamy, lokale wyborcze są dzisiaj otwarte do godziny 21.00.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj