Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Główne cele zrealizowane. Finał akcji „Płyniemy Polsko” [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Jako pierwsi opłynęli prawie całą Polskę na skuterach wodnych. W niedzielę (07.05.) na Zalewie Rybnickim zakończyła się główna część akcji "Płyniemy Polsko". Dariusz Gryt i Jacek Biskupek z Rybnika ustanowili nowy rekord, jednocześnie zbierając pieniądze na sprzęt do nurkowania dla osób niepełnosprawnych. Pokonali Wisłę, przepłynęli wzdłuż linii brzegowej Bałtyku i wpłynęli do Odry.

Tam na wysokości Wrocławia musieli jednak przerwać swoją podróż, bo ze względu na zagrożenie powodziowe rzeka została zamknięta dla żeglugi. „Nasza wyprawa była bardzo trudna” – mówi Dariusz Gryt:

„Były też inne trudne momenty” – dodaje Jacek Biskupek:

…kończy Dariusz Gryt. Na trasie były także przyjemne chwile, dodają nasi motorowodniac:

Ostatecznie Dariusz Gryt i Jacek Biskupek przepłynęli dwa tysiące, z zaplanowanych dwóch i pół tysiąca kilometrów. Już wiadomo, że trasę dokończą:

Przypomnijmy, że wyprawa na skuterach dookoła Polski miała na celu zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu do nurkowania i opłacenie zajęć dla osób niepełnosprawnych. Odbywają się one na basenie Fundacji EDF w Rybniku. „Dokładnej kwoty jeszcze nie znamy, ale to znacząc zastrzyk finansowy” – mówi koordynator projektu, Kornel Pająk z Yacht Klubu Rybnik:

Dodajmy, że projekt Płyniemy Polski, się nie kończy. Pieniądze cały czas są zbierane, a motorowodniacy planują ponowne przepłynięcie całej trasy także w przyszłym roku. Jak mówią, wybiorą inny termin, by tym razem pogoda nie spłatała im figla. W Rybniku był nasz reporter Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj