Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Głupi żart będzie go sporo kosztować

Facebook Twitter

Żart będzie go sporo kosztować. Zdarzenie miało miejsce na lotnisku w Pyrzowicach, gdzie jeden z odlatujących na wakacje stwierdził, że ma w bagażu bombę. Na miejsce natychmiast została wezwana Straż Graniczna.

Fot. RainerPrang

W czasie kontroli nie ujawniono żadnych urządzeń i materiałów wybuchowych , nie było więc realnego zagrożenia. 40-latek tłumaczył natomiast, że całe zdarzenie było wynikiem nieprzemyślanego żartu. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Oprócz tego decyzją obsługi lotniska oraz dowódcy samolotu mężczyźnie odmówiono wstępu na pokład. Tym samym żartowniś nie poleciał na wakacje do Tunezji.

Straż Graniczna przypomina, iż tego typu zachowania podróżnych zawsze traktowane są bardzo poważnie. Mogą zakończyć się nie tylko nałożeniem mandatu, utratą biletu lotniczego, wczasów, ale również zatrzymaniem, znacznie wyższą karą grzywny oraz zarzutami prokuratorskimi.

Przebywając na terenie portu lotniczego, należy zachować rozwagę oraz wykonywać polecenia służb i pracowników obsługi, ponieważ naruszenie tych zasad będzie skutkowało karą finansową.

Na podstawie Ustawy Prawo Lotnicze oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie podstawowych przepisów porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony lotów oraz porządku na lotnisku zabrania się wnoszenia na teren lotniska, bez stosownego zezwolenia, broni i materiałów niebezpiecznych lub innych przedmiotów, mogących stanowić zagrożenie, np. kastetów, pałek, noży. Dotyczy to wszystkich osób przebywających na terenie lotniska. W razie stwierdzenia posiadania przedmiotu, który może zostać uznany za niebezpieczny, posiadacz musi liczyć się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj