Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Gmina Brenna zaprasza na majówkę

Facebook Twitter

Długi Weekend Majowy to nadchodzący sezon plenerowych imprez. Nie inaczej jest w Gminie Brenna.

fot. brenna.org.pl

Majówka ruszyła pełną parą. Warto wyjść z domu i skorzystać z możliwości udziału w licznych imprezach, jakie odbywają się w różnych miejscach naszego regionu. Gmina Brenna ma dla uczestników ciekawe wydarzenia.

1 maja: Jedyne na Śląsku Cieszyńskim oficjalne obchody 100lecia istnienia Związku Podhalan w Polsce. Znakomite zespoły regionalne z ogromną renomą i sukcesami najpierw ucieszą oko w barwnej paradzie po centrum Brennej, a potem wystąpią na scenie Amfiteatru w Parku Turystyki (ul. Malinowa 2b). Oprócz koncertów czekają twórcy ludowi, pokazy strojów regionalnych z różnych regionów polskich Karpat oraz recital muzyki country.

2 maja: W Gminie Brenna po raz pierwszy odbędzie się Brensko-Górecka noc Muzeów. Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich, Kozia Zagroda, Beskidzki Dom Zielin „Przytulia”, Dworek Myśliwski „Konczakówka”, Muzeum Zofii Kossak – Szatkowskiej, Chlebowa Chata, szkoły, strażnice i kościoły – do późnej nocy pozwolą podziwiać wystawy, obserwować nietoperze w ich naturalnym środowisku, brać udział w warsztatach, niezwykłych spektaklach i prelekcjach pod gwiazdami.

4 maja: Upłynie pod znakiem porządnej, śląskiej biesiady. „Śląska Majówka” to zawsze mnóstwo śmiechu i tańca. Wystąpią:  Paweł Siluk-Steiner, Duet Karo i Krzysztof Koniarek.

5 maja: „Majówkę po sąsiedzku”, czyli już tradycyjnie zabawa przy orkiestrach dętych, także tych z zaprzyjaźnionych miast w Republice Czeskiej. Swoje recitale, zawierające muzykę biesiadną i rozrywkową zaprezentują Orkiestra Dęta Czesława Grenia z Brennej oraz Dęta Orkiestra Bystricanka z Bystrzycy. Marszowo, tanecznie i z mnóstwem energii.

Na zakończenie majówki, również 5 maja XII już cyklu „Wieczorów Muzycznych w Leśnicy”. W Rzymskokatolickiej Parafii Św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy utwory z repertuaru J. S. Bacha, D. Buxtehude’a, W. Własowa zagrają Andrzej Caniboł (akordeon) oraz Jakub Garbacz (organy).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020