Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Gminy z powiatu wodzisławskiego porozumiały się w sprawie finansowania wymazobusa

Facebook Twitter

O tym, że nie wszystkie samorządy chciały partycypować w kosztach mówiliśmy w wiadomościach Radia 90. W końcu jest porozumienie.

www.powiatwodzislawski.pl

Przełomowy okazał się konwent miast i gmin powiatu wodzisławskiego- samorządowcy rozmawiali zdalnie- na którym obecna była również szefowa wodzisławskiego sanepidu. Odbył się on w środę (15.04.) z inicjatywy starosty Leszka Bizonia, który nie czekając na zgodę gmin podjął decyzję o uruchomieniu wymazobusu dla personelu medycznego szpitala objętego kwarantanną. W sumie pobrał on wymazy już od 97 osób.

Teraz pobierać będzie jeszcze więcej, bo mimo że za działania epidemiologiczne odpowiada administracja rządowa, to jednak w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców wszyscy włodarze miast i gmin z powiatu wodzisławskiego zdecydowali o pokryciu kosztów wymazobusu na terenie swoich miejscowości.

Starostwo ma zająć się wyłonieniem firmy odpowiedzialnej za przeprowadzenie badania oraz zawarciem z nią umowy. Wymazobus ma rozpocząć pracę na początku przyszłego tygodnia.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj