Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Godów: małżeństwo wystawia swoje rzeźby [FOTO]

Facebook Twitter

Łączą ich nie tylko węzły małżeńskie, ale także pasja do rzeźby w drewnie. Wystawę prac małżeństwa Canibołów, można oglądać do piątku (20.01.) w Ośrodku Kultury w Skrbeńsku.

fot. UG Godów

Bogumiła Caniboł od wielu lat rzeźbi w drewnie. Spod jej dłuta wyszło już sporo aniołów, utopców, połednic, czarownic, rycerzy. Tworzy rzeźby zarówno wielkogabarytowe, jak i małe czy płaskorzeźby. Od kilku lat tworzy również w glinie. Jak sama podkreśla,

praca z gliną rozwija i kształtuje zdolności manualne, natomiast rzeźbienie w drewnie uczy cierpliwości, wrażliwości na piękno i estetykę oraz rozwija wyobraźnię.

Wciąż poszukuje i poznaje nowe techniki tworzenia m.in. paper mache, masa solna, filcowanie, decupage. Była uczestnikiem wielu plenerów rzeźbiarskich.

Ireneusz Caniboł rzeźbą w drewnie zajmuje się od kilkunastu lat. Wykorzystuje różne gatunki drzewa. Lubi tworzyć rzeźby wielkogabarytowe przedstawiające autorskie wizje postaci baśniowych inspirowane legendami oraz rzeźby użytkowe typu stoły, ławy, krzesła, fotele. Uczestniczy w licznych plenerach rzeźbiarskich. Wraz z żoną Bogumiłą wystawiają swe prace na licznych wystawach, dożynkach, festynach, również za granicą. Często w swojej pracowni goszczą dzieci ze szkoły, przedszkola, świetlicy gdzie zapoznają je z tajnikami sztuki ludowej, jaką jest rzeźbiarstwo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024