Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Godów uzbrojony w fotopułapki. Będą walczyć z podrzucaniem śmieci

Facebook Twitter

To niestety ogólnopolski problem. Śmieci i dzikie wysypiska można spotkać nie tylko w rowach przy drogach, odpady są wwożone często także w głąb lasów.

Nie tak dawno mówiliśmy na antenie radia 90 o mężczyźnie, który w Mszanie pozbył się śmieci w lesie. Tutaj dzięki zdjęciom z fotopułapki, sprawca zanieczyszczenia został rozpoznany. Właśnie takie urządzenia do monitoringu tego typu zachowań zakupiła gmina Godów. Jak przyznaje wójt Mariusz Adamczyk, choć nie ma wielkiego problemu z podrzucaniem odpadów, pojedyncze incydenty się zdarzają.

Mariusz Adamczyk: Co jakiś czas znajdują się małe wysypiska śmieci, gdzie pojedyncze worki są rzucane, dlatego zostały kupione fotopułapki, żeby monitorować te miejsca odosobnione od mieszkań ludzkich, gdzie te śmieci się pojawiają oraz po to, aby ewentualne miejsca, gdzie są bardzo często użytkowane rejony, żeby nie ulegały wandalizmowi. Fotopułapki nie są drogie, dwie sztuki kosztowały tylko 3000 zł. Zdjęcia są na bieżąco wysyłane z fotopułapek do urzędu na serwer i mamy dokument potwierdzający dane zniszczenie.

Jak przekonują urzędnicy, wysoka jakość zdjęć, a także filmów pozwoli na ewentualne rozpoznanie osób, które łamią prawo. Pułapki są rozmieszczane w różnych miejscach, na różny okres. Ich lokalizacja co jakiś czas będzie zmieniana.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj