Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Godów żegna Franciszka Pieczkę. Od 2008 r. był Honorowym Obywatelem Gminy

"Smutne wieści napłynęły do nas z warszawskiej Falenicy. Rodzina Franciszka Pieczki poinformowała nas dziś o jego śmierci"- piszą władze Godowa, gminy w której aktor przyszedł na świat 18 stycznia 1928 roku. "Tutaj się wychował i kształcił".

Szacowany czas czytania: 00:40

To niepowetowana strata dla całego kraju, dla środowiska artystycznego, wreszcie dla naszej gminy. Franciszek Pieczka od kilkudziesięciu już lat mieszkał poza Godowem, ale zawsze podkreślał, że nie przestał się czuć godowianinem. Dla wielu już na zawsze pozostanie wybitnym aktorem, jednym z największych jakich wydała polska szkoła teatralna i filmowa. Dla nas, dla mieszkańców gminy Godów pozostanie jednak przede wszystkim niezwykle pogodnym, otwartym i dobrym człowiekiem, który nigdy nie zapomniał, gdzie znajdują się jego korzenie i gdzie się wychował. Spoczywaj w Pokoju.

– napisał Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów.

Zdjęcie z 2013 roku, gdy Franciszek Pieczka był w Godowie/ fot. Franek Brzoza

Czytaj także:

REKLAMA