Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Godów: Zmiana kart w 28 sekund! Kierowca z Ukrainy ukarany na granicy

Podczas rutynowej kontroli na punkcie kontrolnym w Godowie inspektorzy ujawnili poważne naruszenie przepisów przez kierowcę wykonującego przewóz drogowy z Ukrainy do Polski. Jak ustalono, mężczyzna posłużył się cudzą kartą kierowcy, próbując ukryć rzeczywisty przebieg trasy.

Kierowca z Ukrainy
fot. katowice.witd.gov.pl

Szacowany czas czytania: 00:55

Kierowca z Ukrainy posługiwał się cudzą kartą

Analiza cyfrowych danych tachografu wykazała, że deklarowany początek jazdy miał miejsce już na terytorium Polski, tymczasem pojazd wjechał do kraju z Ukrainy. Z zebranych informacji wynikało, że do momentu przekroczenia granicy pojazdem kierował inny kierowca. Zmiana kart została przeprowadzona w zaledwie 28 sekund, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas kontroli okazało się, że pieczęć w paszporcie kierowcy jednoznacznie potwierdzała jego obecność na granicy. Pod naciskiem dowodów mężczyzna przyznał się do korzystania z karty należącej do innego kierowcy i oddał ją inspektorom. Dokument został zabezpieczony.

W związku z wykroczeniem kierowca został ukarany mandatami na łączną kwotę przekraczającą 2 tysiące złotych. Odpowiedzialność poniesie także przewoźnik z Ukrainy, na którego może zostać nałożona kara finansowa w wysokości ponad 3 tysięcy złotych. Sprawa została skierowana do dalszego postępowania.

Czytaj także:

REKLAMA