Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Godzina dla Ziemi w Rybniku

Facebook Twitter

Miasto kolejny raz włączy się w międzynarodową akcję. Jutro (19.03.) o godz. 20.30 na symboliczną godzinę zgaśnie oświetlenie budynku urzędu miasta przy ul. Bolesława Chrobrego. Godzina dla Ziemi WWF to znana akcja społeczna, która jednoczy ludzi z ponad 170 krajów.

Organizowane od lat  przedsięwzięcie polega głównie na symbolicznym wyłączeniu świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych w określonym czasie. Jest to wyraz troski o naszą planetę.

W ubiegłym roku w wydarzenie zaangażowali się mieszkańcy ponad 7000 miast, a 10 400 zabytków i pomników wyłączyło światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Od ubiegłego roku akcja ma szerszy wymiar – poza realizacją ogólnej edukacji środowiskowej organizatorzy starają się zaangażować ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych którzy go nie mają”.

Chcemy zwrócić uwagę na problemy, z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat – wskazują członkowie Fundacji WWF Polska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021