Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GOK w Kornowacu: Podzielcie się z nami Waszymi historiami

Facebook Twitter

Gminy Ośrodek Kultury w Kornowacu chce stworzyć podcast historyczny. Tworzyć go mają młodzi mieszkańcy miejscowości, pasjonaci lokalnej historii.

Warto dzielić się historią i wykorzystać do tego nowe technologie.

– mówi Katarzyna Chwałek- Bednarczyk dyrektorka GOK-u w Kornowacu:

Katarzyna Chwałek- Bednarczyk: W czasach kiedy jesteśmy do tej technologii przymuszani i kiedy ona nam cały czas towarzyszy, to taki podcast, który będzie nam towarzyszył przy naszych normalnych zajęciach, takich jak bieganie, sprzątanie, a który jednocześnie przemyci jakąś wiedzę, jest idealnym rozwiązaniem. Chcemy połączyć współczesność- współczesną technologię- z historią i dziedzictwem lokalnym. Gmina Kornowac jest takim miejscem, gdzie tej historii jest „na pęczki”. Są to historie nie tylko związane z Powstaniami Śląskimi, ale także z funkcjonowaniem Kinderlagru w Pogrzebieniu, do tego historie z II wojny światowej.

Co ważne w audycjach mają się znaleźć także wspomnienia starszych mieszkańców gminy:

Katarzyna Chwałek- Bednarczyk: Chcemy nagrywać wspomnienia mieszkańców stąd i wplatać je w ten podcast, chcielibyśmy, aby to działanie realizowała młodzież, czyli przedstawiciele młodego pokolenia, tego które nie ma problemów z technologią. Żeby spotykali się z seniorami, poznawali te historię, nagrywali je. Tworzyli swoje scenariusze, tego jak widzą daną audycję, żeby pomysły na to, jaką historią się zajmą, co wybiorą, żeby to wychodziło od nich. Dzielcie się swoją historią, dlatego, że kiedy zabraknie ludzi- którzy opowiadają prawdziwe historie, to co przeżyli- to ta historia zginie. Dlatego podzielcie się z nami!

Chętni mogą się zgłaszać do Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Na młodych ludzi czekać będą też warsztaty z tworzenia podcastów. Pierwsze nagrania mają pojawić się już w maju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj