Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Golec Orkiestra zdradzają Radiu 90 ich przepis na gorący przebój!

Facebook Twitter

"Lornetka", "Ściernisco", "Słodycze", a ostatnio "Pomarańcza" - to tylko kilka z wielu znanych nam hitów. Bracia Golcowie byli gwiazdą niedzielnych dożynek w Syryni. Zespół grał już w 2013 roku na dożynkach w gminie Lubomia. Odbyły się one wówczas w powstających Nieboczowach, tam zaśpiewali "tu na razie jest Ściernisko, ale będzie San Francisco" i faktycznie po 4 latach zbudowano piękną, nowoczesną wieś.

Tu się doskonale gra – mówią bracia Golec:

Co ciekawe, Golec Orkiestra to nie tylko kopalnia przebojów, ale również prężnie działająca wyjątkowa góralska szkoła muzyczna. Od 2003 roku działa Fundacja Braci Golec, w której regularnie uczy się grać 220 młodych ludzi z Beskidu Żywieckiego:

W przyszłym roku Golec Orkiestra obchodzić będzie jubileusz 20. lecia, z tej okazji ukażą się dwie płyty: „Hop na Top” i „Golec Orkiestra Symfoniczno-Etnicznie”. My też ogłaszamy, że gwiazdą przyszłorocznych dożynek w gminie Lubomia, które odbędą się 9 września w Nieboczowach będzie zespół Perfect. Pytaliśmy braci Golców: Łukasza i Pawła jak napisać przebój?

Na koniec pozdrowienia:

Poniżej kilka zdjęć z niedzielnych dożynek w Syryni:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020