Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Goleszów chwali się Centrum Usług Społecznych. To pierwsze takie centrum w powiecie cieszyńskim

Facebook Twitter

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie pomagał mieszkańcom w nowej formule. Będzie możliwość tworzenia indywidualnych projektów i programów kierowanych do konkretnej grupy społecznej, rozwijania usług opiekuńczych czy tworzenia wolontariatu. To szansa także na szeroką pomoc prawną, medyczną czy psychologiczną.

mat.prasowe/ Otwarcie Centrum Usług Społecznych w Goleszowie

Dzięki wsparciu z Unii dawna siedziba OPS-u przy Cieszyńskiej została wyremontowana. Remont oraz modernizacja pomieszczeń przy ul. Cieszyńskiej 29 w Goleszowie obejmowały m.in. przystosowanie obiektu do aktualnych przepisów techniczno-budowlanych oraz wyposażenie pomieszczeń w niezbędne instalacje i urządzenia techniczne. Zakupiono i zamontowano także platformę dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażono pomieszczenia w meble i niezbędny sprzęt.

Przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych to nasza odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na usługi społeczne w nowej, dopasowanej do potrzeb wszystkich mieszkańców formule. W pierwszym na terenie powiatu cieszyńskiego Centrum Usług Społecznych będziemy mieli możliwość tworzenia indywidualnych projektów i programów socjalnych kierowanych do konkretnej grupy społecznej, rozwijania usług opiekuńczych, czy tworzenia wolontariatu

– wyjaśnia Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

Goleszowskie Centrum Usług Społecznych da także możliwość prowadzenia wielokierunkowego wsparcia dla osób potrzebujących z naszej gminy, w szczególności w zakresie pomocy prawnej oraz medycznej poprzez pomoc psychologiczną. W nowej placówce koordynowane będą działania dotyczące dzieci, jak i osób starszych poprzez organizację zajęć opiekuńczych, kursów, szkoleń podnoszących kwalifikacje czy spotkań aplikacyjnych z przedstawicielami biur pośrednictwa pracy.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj