Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Goniec przynosi listy, bo jest tańszy niż listonosz. Odpowiadamy na pytania słuchaczy z Cieszyna

Facebook Twitter

Dlaczego zawiadomienie o płatności podatku od nieruchomości przynosi do domu goniec? Pytają nasi słuchacze z Cieszyna. "Bo tak jest taniej"- odpowiadają urzędnicy.

fot.pixabay.com

W Radiu 90 teraz właściciele nieruchomości, którzy co roku w styczniu lub lutym otrzymują informacje o obowiązku płacenia podatku. W Cieszynie wieści te przynosi goniec:

Chciałam tylko poinformować, że nasz ratusz wpadł na wspaniały pomysł, młoda dziewczyna przynosiła dokumenty o wpłatę podatku od nieruchomości.

W Cieszynie podatek od nieruchomości od kilku lat roznosi goniec

– odpowiada rzeczniczka prasowa cieszyńskiego Urzędu Miasta:

Katarzyna Koczwara: Nie jest to nic nowego w Cieszynie, praktykujemy to od kilku lat, jest to jedna z konieczności przed którą stoimy optymalizując koszty, niestety monopol Poczty Polskiej powoduje, że te koszty są coraz większe, więc szukamy rozwiązań alternatywnych. Pewnie wzięło się to stąd, że nie zawsze ten goniec przychodzi tylko po południu, gdybyśmy to zlecili poczcie, to listonosz też chodzi w godzinach dopołudniowych, więc myślę że nie jest to nieprzewidziana sytuacja.

Gońca możemy spotkać w wielu miastach, to od lat powszechna praktyka w samorządach, które rezygnację z usług poczty tłumaczą oszczędnościami.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022