Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Google nadal nie poprawiło nazwy ulicy w Rybniku Golejowie

Facebook Twitter

Mijają dwa miesiące od interwencji Radia 90. W listopadzie ubiegłego roku mówiliśmy o problemie mieszkańców w Rybniku-Golejowie.

Nazwa ich ulicy, Podhalańska jest na mapach Google wpisana z błędem i każdy, kto korzysta z tej nawigacji zamiast do Golejowa trafia na Podhalańską, ale do Jastrzębia. Na razie nic się nie zmieniło, chociaż interweniowała rada tej dzielnicy. Mówi przewodniczący jej zarządu, Arkadiusz Trzebuniak.

Zgłosiliśmy to do Googla. Problem pojawił się, otrzymaliśmy odpowiedź pozytywną, że zmiana została zatwierdzona i wprowadzona. Przy czym problem dalej istnieje, mamy to pismo, bo dostaliśmy go na e-maila. Wprowadzone zmiany, tak jak wnioskowaliśmy, tak wprowadzili. Przy czym wprowadzamy w wyszukiwarkę Google ulice Podhalańską, dzieje się ciągle tak samo. W związku z czym wystąpiliśmy drugi, ale teraz czekamy już prawie miesiąc na wniosek o zmianę i czekamy.

Wyjściem z całej sytuacji, które zapewne przyśpieszyłoby procedurę zmiany nazwy ulicy, jest zapłacenie za taką usługę jednemu z przedstawicieli firmy Google w Polsce – to jednak ostateczność dodaje Arkadiusz Trzebuniak.

Jeśli się nie uda, to już nie wiem. Pewnie będziemy musieli wygospodarować jakieś środki we własnym zakresie z Rady Dzielnicy. Dostajemy pozytywne odpowiedzi, które nie mają przełożenia na rzeczywistość i na to, co się w tych mapach dzieje. Uważamy, że to nie jest zadanie Rady Dzielnicy, bo jest to prywatna firma, on powinni o to zadbać jako Google, żeby wszystkie rzeczy w mapach się zgadzały. Pewnie w przyszłości będziemy musieli skorzystać albo z czegoś będziemy musieli zrezygnować z zaplanowanych działań na terenie dzielnicy, albo będziemy musieli zrobić jakąś zrzutkę.

Co ciekawe podczas analizowania problem z ulicą Podhalańską okazało się, że na mapach Google w Golejowie jest jeszcze jeden problem.

Co prawda nieco inaczej ma się to do mieszkańców Lisiej i Gierymskiego, tam są pomylone te dwie ulice tzn. mieszkańcy ulicy Gierymskiego mieszkają według Googla na Lisiej. W pewnym miejscu Gieromskiego łączy się z Lisią. I problem jest taki, że w Googlach ten łącznik jest ulicą Lisią a powinien być Gieromskiego. Sprawdziliśmy to też w Rybnickim Systemie Informacji Przestrzennej i tamta odnoga w ogóle nie ma nazwy. Więc będziemy na pewno dochodzić do tego, jak został to wprowadzone, skąd te nieścisłości. Będziemy się też pytać mieszkańców jakie mają de facto zameldowanie.

Ta sprawa będzie wyjaśniania, a póki co przypominamy nasze ostrzeżenie sprzed dwóch miesięcy: wybierając się na ulicę Podhalańską w Rybniku-Golejowie nie korzystajcie na razie z map Google.

Pisaliśmy wcześniej: Błąd na mapach Google w Golejowie [WIDEO,FOTO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj