Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GOPR Beskidy apeluje: Nie wchodźcie tam!

Facebook Twitter

Z ważnym apelem do miłośników górskich wypraw zwróciła się Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

gopr beskidy
fot. FB/ GOPR Beskidy

GOPR Beskidy prosi o nieignorowanie komunikatów

Przypominamy, że szlak żółty Perć Akademicka decyzją Babiogórski Park Narodowy nadal pozostaje zamknięty z uwagi na czynne osuwy skalne i zalegającą w żlebach pokrywę śnieżną!

fot. FB/ GOPR Beskidy

W minioną niedzielę (12.05.) zakaz zignorowała grupa 4 turystów, którzy weszli na zamknięty szlak, w rej. Piarżystego Żlebu zabłądzili i mieli duży problem w poruszaniu się w takim terenie i warunkach.

Ratownicy dyżurni z Markowych Szczawin będący na patrolu usłyszeli wołanie o pomoc, a następnie bezpiecznie sprowadzili turystów z powrotem do Górnego Płaju, gdzie przejęła ich Straż Babiogórski Park Narodowy.

Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie komunikatów!

W dniach 6-12 maja w Beskidach ratownicy Grupy Beskidzkiej interweniowali w 15 zdarzeniach z udziałem 19 osób poszkodowanych. Urazom ulegali głównie turyści piesi i rowerzyści, a także paralotniarz. Ratownicy prowadzili również wyprawę ratunkowo-poszukiwawczą w terenie górskim w rej. Kamieniołomu w Kozach – po przeprowadzonym wywiadzie i podjętych działaniach poszukiwany mężczyzna został odnaleziony.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024