Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GOPR Beskidy: Wyprawa ratunkowa w rejonie Sokolicy

Facebook Twitter

Trwa majówka, nad bezpieczeństwem turystów w Beskidach czuwają goprowcy. Wczoraj (2.05.) ratownicy pełniący dyżur na Markowych Szczawinach otrzymali z CSR zgłoszenie o turystce potrzebującej pomocy w zejściu na Przełęcz Krowiarki. Z wywiadu wynikało, że kobieta doznała urazu stawu skokowego i jest lekko wychłodzona.

fot. M. Hudyka, T. Lipka/ ww.facebook.com/grupabeskidzkagopr

W rejon wypadku udał się zespół na quadzie, który na Górnym Płaju w okolicy Szerokiego Żlebu uległ awarii. Podjęto decyzję o wezwaniu wsparcia (ratowników Sekcji Babiogórskiej) oraz o dalszym przemieszczaniu się w kierunku poszkodowanej pieszo przez Perć Przyrodników. O 12:00 3 ratowników dotarło na miejsce wypadku.

– informuje K. Mrzyk w mediach społecznościowych grupy beskidzkiej GOPR. Ratownicy zaopatrzyli uraz kończyny dolnej oraz zabezpieczyli poszkodowaną przed dalszym wychłodzeniem. Chwilę później dołączyli kolejni ratownicy, zespół rozpoczął sprowadzanie poszkodowanej. O godz. 12:50 turystka została ewakuowana na Przełęcz Krowiarki i dalej przetransportowana do Zawoi Widły.

W wyprawie udział wzięło 11 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj