Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ratowali w Beskidach dwóch nietrzeźwych turystów. Goprowcy apelują o rozwagę!

Facebook Twitter

Goprowcy uratowali w miniony weekend w Beskidach dwóch nietrzeźwych turystów. Jednego ściągali z Błatniej, drugiego z rejonu Cieńkowa w Wiśle. Ratownicy mówią o dużym szczęściu poszukiwanych i apelują o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie w górach.

FOT. FB/GOPR Beskidy

W nocy z piątku na sobotę (8-9.10.) ratownik pełniący dyżur otrzymał zgłoszenie o problemach mężczyzny przy zejściu z Błatniej do Jaworza po imprezie firmowej. 25-latka znaleziono o 4:30 nad ranem, był mocno wychłodzony i był z nim utrudniony kontakt. Jak informuje GOPR:

W górach temperatura spadła do dwóch stopni poniżej zera, a mężczyzna był ubrany nieadekwatnie do warunków pogodowych, schodząc sam prawdopodobnie szlakiem harcerskim stracił orientację w terenie i nie miał siły iść dalej.

Druga akcja ratownicza miała miejsce wczoraj (10.10.) do południa. W sobotę po 20.00 w rejonie Cieńkowa 63-latek rozstał się z grupą znajomych. Nad ranem okazało się, że nie powrócił do miejsca zamieszkania. Kilka zespołów ratowników przeszukiwało rejon od Cieńkowa na południe do Zapory w Wiśle Czarne. Tam natrafiono na but mężczyzny, po godzinie 12.00 mężczyzna z urazem głowy został odnaleziony, by przytomny, ale mocno wychłodzony. Niestety w obu przypadkach poszkodowani byli pod wpływem alkoholu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj