Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gór na wystawie w galerii Smolna jeszcze nie było. Zobacz „Jura opowieści”

Facebook Twitter

"Jura jest takim miejscem, które jest mi bliskie. Wspinaczka, góry, przyroda to coś co mnie tam przyciąga" - mówi w rozmowie z Radiem 90 Radosław Czapla, autor fotografii jakie można oglądać w Galerii Smolna w filii nr 8 rybnickiej biblioteki. Artysta w czasie swoich wędrówek robi zdjęcia wapiennym skałom Jury.

Radosław Czapla, autor wystawy

Radosław Czapla: To miejsce, do którego chętnie wracam, teraz moje dzieci się wspinają i wracam tam razem z nimi… Czarno- białe zdjęcia są po to, by skupić się na skałach, na relacji skał z człowiekiem i wydobyć ich monumentalność. Skały mają być na pierwszym planie.

Czarno-białe zdjęcia wisiały już na ścianach galerii, ale w „Smolnej” nie było gór

– dodaje kierująca placówką Marzena Oleksy.

Marzena Oleksy: Nie było Jury do tej pory, to cykl fotografii, które powstawały jeszcze przed pandemią, w latach 2018- 2019, cykl, który nie jest zakończony…Radosław Czapla prowadzi zajęcia ze wspinaczki dla dzieci i młodzieży, więc ciągle tam wraca…

Radosław Czapla potwierdza, że to cykl otwarty. Posłuchajcie:

mat.prasowe

W Galerii „Smolna” w Rybniku można oglądać w sumie 12 fotografii. Towarzyszą im opisy z książki o Jerzym Kukuczce.

Radosław Czapla: On też zaczynał na Jurze, gdzieś te pierwsze doświadczenia miał na Jurze, bo Jura jest poligonem wspinaczkowym i nasze wyprawy trenują z reguły na początek na Jurze.

Wystawę można oglądać do końca roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj