Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Góra pomocy od rybniczan. Na wschodnią granicę wyruszyły trzy busy z darami [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Tę pomoc liczy się już w tonach. Mieszkańcy Rybnika i okolicznych gmin szybko zareagowali na prośbę Rybnickiej Rady Kobiet. Panie chciały zebrać dary i wyruszyć z nimi na wschodnią granicę. Efekt przerósł ich plany. Paczek, toreb i pakunków jest tyle, że większa część zostanie na miejscu.

Dary były przyjmowane od 12 listopada. Przez 4 dni w pomieszczeniach MOSiR-u w Rybniku Boguszowicach były pakowane i segregowane.

Liczyliśmy na to, że mieszkańcy chcą pomóc, ale to, co widzimy, potwierdza tylko, że rybniczanie i mieszkańcy okolicy mają wielkie serca

– podkreśla Bożena Fros z Rybnickiej Rady Kobiet.

Bożena Fros: To były dary dla dzieci uchodźców, ale teraz kiedy jest więcej informacji co jest na granicy, to nasz plan został przekształcony z braku możliwości zawiezienia tego wszystkiego. Zaopatrzymy chyba cały Rybnik w to, co jest potrzebne. (…) Chciałabym podziękować wszystkim, którzy zareagowali na nasz apel. (…)

Na wschodnią granicę pojedzie ładunek przede wszystkim z ciepłą odzieżą, środkami higienicznymi, nie brakuje również żywności. Jak zaznacza Bożena Fros – te dary trafią do Michałowa.

Może pomogą migrantom, może pogranicznikom, a może dzieciom i rodzinom Polaków, które w całej tej sytuacji są w potrzebie

– dodaje.

Bożena Fros: Mamy również kartony z makaronem, ryżem, puszkami. Chcemy wspomóc te panie, które gotują. One się skrzyknęły, społecznie gotują ciepłą zupę. Pogotowie kuchenne zrobiły.

Radia 90: Pomagacie migrantom i pomagacie wojsku, pogranicznikom.

Bożena Fros: Tak wyszło i cieszymy się z tego bardzo. Jest dylemat, ale tu należy pomyśleć o tym, że to jest nasza oznaka człowieczeństwa. Dzisiaj nikt nam nie powie czy dobrze, czy źle robimy. Ale robimy, cokolwiek robimy, prawda?

Przekładamy i segregujemy dary, żeby paczki zawierały jeden asortyment. Dobrze, że jest wiele ciepłych rzeczy, to się przyda

– mówią wolontariuszki – Martyna i Iwona.

Dzisiaj (18.11.) z Rybnika do Michałowa wyruszyły w sumie trzy busy z pomocą.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021