Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Gorąco! Skrócone lekcje w szkołach w regionie

Facebook Twitter

Już od rana żar leje się z nieba, a kolejne dni mają być jeszcze cieplejsze. Wczoraj (10.06.) informowaliśmy o uruchomionych w miastach zraszaczach, które choć trochę mogą przynieś ulgę. Ale co zrobić kiedy trzeba siedzieć w pracy, czy w szkole. Uczniowie dwóch podstawówek w Cieszynie mogą od dzisiaj liczyć na krótsze, 30-to minutowe zajęcia. Także we wszystkich podstawówkach w Wodzisławiu dyrektorzy zdecydowali o skróceniu lekcji.

fot. pixabay.com

 Z taką prośbą wystąpili do mnie dyrektorzy, oczywiście w tak upalne dni, krótsze zajęcia są zrozumiałe – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna:

Problem jest taki, że mimo, że mamy żaluzje jest dostęp do wody dla dzieci, w klasach jest bardzo wysoka temperatura zwłaszcza, że mają okna na taką ekspozycję południowo-zachodnią, właściwie to cały czas to słońce operuje. Pani dyrektor zapewniała mnie, że program jest jakby wykonany. Dzieci starają się wyprowadzać na zewnątrz, ale na zewnątrz też jest bardzo ciepło. Nie ma tutaj dobrego rozwiązania, zaproponowała takie rozwiązanie więc podjęłam decyzję, że będą skrócone lekcje.

Z podobnym wnioskiem wystąpiła również szkołą podstawowa nr 2. I tam zajęcia od dzisiaj będą krótsze. Kiedy tylko temperatura się ustabilizuje, szkoły powrócą do normalnego trybu zajęć.

Podobnie w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego. Decyzje o skróceniu lekcji podjęli też dyrektorzy niektórych szkół w Rybniku i Jastrzębiu.

Zobacz też: Jak przetrwać upały? Pytamy kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2020