Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gorczycki Festiwal w ciemnościach WCK. To będą wyjątkowe doznania!

Facebook Twitter

Zamknijcie oczy i sprawdźcie jak wówczas docierają do Was dźwięki! Właśnie w taki sposób będzie można chłonąć muzykę, bez żadnych rozpraszających zdarzeń, podczas „Koncertu w ciemności". W sobotę (26.09.) o godzinie 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Polecamy muzyczne doznania.

mat. prasowe WCK

Chłonąć muzykę w pełni, w czystej formie, bez dodatkowych bodźców rozpraszających uwagę, można będzie podczas jedynego w swoim rodzaju „Koncertu w ciemności”. To wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 września o godzinie 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego.

W jego organizację włączył się Polski Związek Niewidomych. Wspaniałe kompozycje, występ światowej klasy pianisty złożą się na wydarzenie, które poza niewątpliwymi walorami artystycznymi dodatkowo zwracać będzie uwagę na ważny aspekt społeczny, a mianowicie na funkcjonowanie osób niedowidzących i niewidomych w kulturze. Część koncertu przebiegać będzie w ciemności.

Przed fortepianem zasiądzie Piotr Sałajczyk – pianista, kameralista, pedagog przez krytyków zaliczany do grona najwybitniejszych polskich wykonawców swojej generacji. To laureat nagrody fonograficznej Fryderyk oraz nagrody Orfeusz, przyznanej „za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej”. Artysta został nominowany do Paszportów Polityki za wrażliwość i inteligencję, z którymi podchodzi do zapominanego repertuaru. W kręgu jego zainteresowań znajduje się zarówno muzyka najnowsza jak i nieznana muzyka polskiego romantyzmu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj