Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górna Odra ponownie zaprasza! Tym razem do parku w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Miały odbyć się w połowie sierpnia, będą dopiero za tydzień. Z powodu objęcia w ubiegłym miesiącu Jastrzębia-Zdroju tzw. "czerwoną strefą", jastrzębska edycja Dni Otwartych Krainy Górnej Odry została przełożona. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 12 września. Już można się zapisywać!

To nowy termin wydarzenia! Kraina Górnej Odry zaprasza na kolejny dzień otwarty. Tym razem odbędzie się on w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju! Kiedy? W sobotę 12.09.2020 r. w godzinach od 11:00 do 19:00. Wydarzeniu Patronuje Radio 90.

Czy wiece, że w okresie międzywojennym Jastrzębie-Zdrój było nazywane „Perłą Uzdrowisk Śląskich”? Tak, tak! To właśnie Jastrzębie-Zdrój było najpopularniejszym uzdrowiskiem po polskiej stronie Górnego Śląska. O bogatej historii tego miasta świadczą również najcenniejsze perły architektoniczne zlokalizowane właśnie na terenie byłego uzdrowiska Jastrzębia-Zdroju. Podczas Dni Otwartych w Jastrzębiu-Zdroju zapraszamy Was na spacery z przewodnikiem właśnie po tej części miasta, warsztaty plenerowe, koncerty muzyczne i wiele innych atrakcji!

!UWAGA! – Jeśli będziesz brał udział w spacerach z przewodnikiem i/lub w warsztatach zostaw nam swój numer telefonu. Jeśli nie będzie wolnych miejsc na wybraną przez Ciebie godzinę – skontaktujemy się z Tobą!

Rejestracja on-line trwa do wyczerpania zgłoszeń jednakże nie dłużej niż do 10 września 2020 r.

LINK do rejestracji TUTAJ 

Program wydarzenia:

1. Spacery z przewodnikiem po Jastrzębiu-Zdroju
Trasa nr 1: Galeria Historii Miasta (ze zwiedzaniem 3 wystaw: Chata Śląska – aranżacja wnętrza
z przełomu XIX i XX w., Moje M – aranżacja mieszkania z lat 70., Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu RTV z okresu PRL) – Park Zdrojowy – Masnówka – Kościół NSPJ – Hotel Dąbrówka. –> Czas trwania spaceru 2 godziny
Trasa nr 2: Dom Zdrojowy – Park Zdrojowy – Inhalatorium – Pijalnia wód – Basen kąpielowy – Galeria Historii Miasta (ze zwiedzaniem 3 wystaw: Chata Śląska – aranżacja wnętrza z przełomu XIX i XX w., Moje M – aranżacja mieszkania z lat 70., Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu RTV z okresu PRL). –> Czas trwania spaceru: 2 godziny
Spacery rozpoczną się w następujących godzinach (każdy spacer trwa 2 godziny):
Trasa 1 – rozpoczęcie spaceru o godzinie: 11:00 ; 15:00 ; 17:00
Trasa 2 – rozpoczęcie spaceru o godzinie: 11:00 ; 15:00 ; 17:00
!Dla każdego uczestnika spaceru jest przewidziany losowo wybrany upominek!

2. Warsztaty plenerowe – zabawy z gliną czyli prosta ceramika
Warsztaty odbędą się w godzinach: 13:00 oraz 17:00
Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny
Zapisz się na warsztaty już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

3. Warsztaty plenerowe – tajniki papieru czerpanego
Warsztaty odbędą się w godzinach: 13:00 oraz 17:00
Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny
Zapisz się na warsztaty już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

4. Koncerty kameralne w zabytkowej muszli koncertowej
Koncerty rozpoczną się o godzinach: 10:45 / 14:45 / 16:45
Podczas koncertów zagrają dla Państwa muzycy zespołu KWARTESENCJA.
!UWAGA! W razie złych warunków pogodowych koncerty przeniesione zostaną na taras Domu Zdrojowego. Na koncerty nie obowiązują zapisy!

Dodatkowe ogólnodostępne atrakcje.
– Stoisko promocyjne Stowarzyszenia Galeria Dzwonków – posiadające oszałamiającą kolekcję około 9 000 dzwonków.
– Stoisko promocyjne Winnica „Laguna” – możliwość degustacji przepysznych gatunków jastrzębskiego wina, które zachwyciły degustatorów na międzynarodowym konkursie Święta Wina.
– Stoisko promocyjne Browaru Jastrzębie – grupy piwowarów, która ma odwagę budować browar na własnych zasadach. Warzenie piwa to ich pasja, którą zarażają innych.
– Stoisko promocyjne firmy Pomarańczowy Ogród – posiadającej 10 lat doświadczenia w w branży ogrodniczej.
– Stoisko promocyjne „Ela” FPH Kiełkowska E. – jastrzębska woda mineralna.
– Plenerowa prezentacja prac plastycznych Stanisława Jarczoka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj