Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górnictwo: W Katowicach trwają rozmowy związkowców ze stroną rządową. Dziś ma zostać parafowana umowa społeczna

Facebook Twitter

Śląsk albo śmierć- mówił przed rozpoczęciem środowych (28.04.) rozmów z rządem Dominik Kolorz przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności", jeśli Komisja Europejska nie notyfikuje umowy dla górnictwa.

Od godziny 10.00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim trwają rozmowy. Dziś zgodnie z zapowiedziami ma zostać parafowana umowa społeczna dla górnictwa:

Dominik Kolorz: My zrobiliśmy to, co do nas należało, daliśmy największe zabezpieczenia pracownikom w tej branży. Oprzyrządowaliśmy transformację regionu. To też nie jest tak, że dzisiaj wszystko się kończy przy parafowaniu czy potem przy podpisywaniu, bo po pierwsze będzie można wypić gorzką herbatę, jeżeli minister Soboń przyjedzie z notyfikacją Unii Europejskiej. Po drugie jednak czeka nas tutaj mnóstwo pracy, żeby tworzyć alternatywne dobre, wartościowe miejsca pracy w zamian za miejsca pracy w górnictwie. Jeżeli nie będzie notyfikacji no to Śląsk albo śmierć.

Umowa regulująca zamykanie kopalń węgla kamiennego jest już praktycznie gotowa- mówili w ubiegłym tygodniu związkowcy. Musi być notyfikowana przez Komisję Europejską, by Polska mogła wdrożyć pomoc publiczną dla górnictwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj