Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górnicy z uprawnieniami do pracy na turbinach wiatrowych. Chodzi o pracowników z naszego regionu [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Z kopalni na turbiny wiatrowe. Część górników także z naszego regionu, bo m.in. to pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, już skorzystała z bezpłatnego szkolenia, które pozwoliło im zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

To oferta związana z planami zmian w górnictwie i wygaszaniem kopalni

Dzięki tym szkoleniom osoby odchodzące z branży wydobywczej będą miały szanse na zatrudnienie w charakterze technika oraz instalatora turbin wiatrowych. Pierwsi górnicy rozpoczynają już pracę w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki, a kolejni jeszcze mogą zapisać się na bezpłatny, miesięczny kurs. Następne szkolenie planowane jest na wrzesień. To pierwszy w Polsce projekt przekwalifikowania pracowników sektora górniczego do branży energetyki wiatrowej.

Górnicy uzyskują honorowane na całym świecie certyfikaty oraz uprawniania elektryczne, a także zapoznają się ze specyfiką pracy na prawdziwej turbinie wiatrowej. Mogą dzięki temu pracować i na lądzie i na morzu. Program szkoleniowy jest realizowany przy udziale Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Górnicy szkoleni są w największym w Polsce i jednym z największych na świecie ośrodków szkoleniowych w Koszalinie. Kurs obejmie cykl zajęć z zakresu między innymi pracy na wysokościach, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz pracy na morzu.

Pracownicy chęć uczestnictwa mogą zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej www.windhunteracademy.com w zakładce ”Kurs Zawodowy” oraz w biurze SRK pod numerem tel. 32 432-10-34. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 660 670 067, adres e-mail: training@windhunter.com.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj