Górnicze derby dla GKS-u Jastrzębie

Piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie wygrali trzeci mecz z rzędu. W sobotę (5.12.) pokonali na własnym boisku GKS Bełchatów 3:2.

Mecz zaczął się dla nich bardzo dobrze, bo już w 2. minucie Daniel Rumin wykorzystał rzut karny. Goście odpowiedzieli w tej samej połowie dwoma bramkami, ale na przerwę zespoły schodziły do szatni przy wyniku 2:2. W 45. minucie wyrównał Daniel Rumin.

W drugiej wyrównanej części meczu jastrzębianie trafili do bramki gości jeszcze raz. Gola na wagę, jak się później okazało, trzech punktów zdobył Mateusz Bondarenko.

Z wygranej zadowolony był trener zespołu z Jastrzębia, Paweł Ściebura:

Było to dla nas bardzo trudne spotkanie, ponieważ wiedzieliśmy, że Bełchatów jest bardzo niebezpieczny po przechwycie i w ataku szybkim, mimo, że to wiedzieliśmy w pierwszej połowie nie potrafiliśmy na to zareagować. Stąd sytuacje ze stałymi fragmentami gry, gdzie nasi obrońcy pozostawieni w sytuacjach jeden na jeden, faulowali gdzieś w okolicach pola  karnego i było z tego duże niebezpieczeństwo. W drugiej połowie to skorygowaliśmy (…).

Jastrzębianie mają na koncie 13 punktów i zajmują 15-te miejsce w tabeli pierwszej ligi. Przed nimi jeszcze dwa mecze. Zaległe, wyjazdowe spotkanie z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz, którego termin nie został jeszcze ustalony oraz sobotni (12.12.) także wyjazdowy mecz przeciwko Resovi Rzeszów.

GKS Jastrzębie – GKS Bełchatów 3:2 (2:2)

1:0 – Daniel Rumin 2’ (rzut karny)
1:1 – Mariusz Magiera 28’
1:2 – Waldemar Gancarczyk 38’
2:2 – Daniel Rumin 45’
3:2 – Mateusz Bondarenko 74’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski, Lukas Bielak, Kamil Jadach (61. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Dominik Kulawiak, Daniel Feruga (61. Łukasz Zejdler), Marek Mróz, Michał Rutkowski, Daniel Rumin (84. Dominik Sokół).

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mateusz Szymorek, Seweryn Michalski, Maciej Mas (75. Michał Pawlik), Waldemar Gancarczyk, Mariusz Magiera, Dawid Błanik (87. Dawid Flaszka), Łukasz Wroński, Łukasz Wroński (61. Przemysław Zdybowicz), Marcin Sierczyński (87. Szymon Łapiński), Patryk Makuch, Jakub Witek (75. Bartosz Eizenchart).

Sędzia: Mateusz Złotnicki.
Żółte kartki: Kulawiak, Zalewski, Pawełek, Ali, Bielak (GKS) oraz Witek, Sierczyński, Flaszka (Bełchatów).