Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górniku, jeśli wyzdrowiałeś oddaj krew i osocze!

Facebook Twitter

Dziś (10.07.) rusza specjalna akcja oddawania krwi w jastrzębskim Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew będzie można oddawać także jutro (11.07.) w tym samym miejscu czyli przy ul. Krasickiego 21, w godz. od 8.00 do 13.00.  A już od poniedziałku (13.07.) ozdrowieńcy będą mogli oddawać osocze.

Raciborskie centrum apel o oddawanie krwi i osocza kieruje głównie do pracowników kopalni, którzy przechorowali zakażenie COVID-19 i są już zdrowi. Ich osocze zawiera przeciwciała, które stosuje się w leczeniu. Osocze mogą oddać osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem, a następnie potwierdzono ich wyleczenie dwukrotnym ujemnym testem w kierunku RNA SARS-CoV-2.

Ochotnicy nie powinni w przeszłości przyjmować transfuzji krwi i jej składników. Kwalifikowane są osoby w wieku od 18 do 60 lat, które nie mają chorób przewlekłych i nie przyjmują na stałe leków.

Każdy ozdrowieniec może zgłosić się do oddania osocza. Bardzo proszę o telefoniczne zgłaszanie się do rejestracji, gdzie zostaną zebrane informacje oraz ustalona data i godzina oddania osocza

– apeluje Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Raciborskie centrum podjęło współpracę z lubelską firmą farmaceutyczną w zakresie badań nad wytworzeniem leku na koronawirusa, właśnie z osocza od ozdrowieńców.

Wśród górników jest najwięcej osób, które wyzdrowiały, dlatego prosimy o Wasze zaangażowanie, które z pewnością przyczyni się do rozwoju medycyny oraz skutecznej walki w przyszłości z tym niezwykle groźnym wirusem

– zwraca się do górników Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Pracownicy JSW mogą oddawać osocze w raciborskiej siedzibie centrum oraz w Terenowych Oddziałach w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj