Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Górskie szczyty Wisły i Ustronia połączone mobilną aplikacją

Facebook Twitter

"Wyjdź z domu i wyrusz na szlak"- zapraszają górskie miejscowości. Ustroń i Wisła wychodzą z kolejnym pomysłem spędzania wolnego czasu. Od czerwca do końca sierpnia zachęcają do udziału w wyzwaniu „Zdobądź 6 szczytów i skompletuj nagrodę”.

fot.pixabay.com

To dobra okazja, by spędzić trochę czasu z naturą, ale też, by bliżej poznać zielone zakątki naszego województwa. W pokonywaniu szlaków i zdobywaniu szczytów pomoże specjalna aplikacja.

Czas pandemii i długie okresy izolacji spowodowały, że wszyscy doceniliśmy piękno otaczającej nas przyrody. Turystyka górska w tym czasie była jednym z najczęściej uprawianych sportów.

– tłumaczy Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu:

Tadeusz Papierzyński: Wspaniałe widoki, zachwyt nad pięknem naszych szlaków górskich oraz korzyści zdrowotne to rzeczy, które nigdy nie były tak bardzo doceniane, jak w okresie pandemii. Naszym celem, obecnie poprzez program „Zdobywamy szczyty” jest podtrzymanie tego pozytywnego trendu, a dodatkowo chcemy dać motywację do tych działań, aby zmobilizować jak największą ilość osób. Do zdobycia w ramach wyzwania jest 6 szczytów – 3 w Ustronie i 3 w Wiśle. Za zdobycie każdego z nich osoba wędrująca może odebrać pamiątkową wypaloną w drewnie wizualizację szczytu, który zdobyliśmy.

Każda ze zbytych nagród łączy się z innymi. Po skompletowaniu wszystkich sześciu otrzymamy przestrzenną panoramę szczytów Wisły i Ustronia.

To piękna pamiątka z Beskidów.

-mówi Papierzyński:

Tadeusz Papierzyński: Aby szczyt został zaliczony trzeba zeskanować kod ze specjalnych tabliczek znajdujących się na początku szlaku i na szczycie danej góry. Do tabliczek doprowadzi nas kompas – aktywowany w aplikacji. W Wiśle należy zdobyć Baranią Górę, Soszów i Trzy Kopce Wiślańskie, natomiast w Ustroniu Czantorię, Równicę i Górę Orłową.

W zdobywaniu szczytów pomoże aplikacja na komórkę KompasGo. Uczestnicy korzystają z rabatów na wielu punktach trasy oraz otrzymują nagrody za przejście trasy.

Link do aplikacji kompasgo.pl.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj