Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Góry śmieci w Rybniku- Boguszowicach [WIDEO]

Facebook Twitter

Piszecie do nas, wysyłacie zdjęcia i prosicie o interwencję, bo kontenery pękają w szwach. O sprawie mieszkańcy powiadomili także władze miasta.

Problem dotyczy głównie opakowań plastikowych na osiedlu Południe.

Od stycznia dwukrotnie wzrosły ceny za wywóz odpadów, a od wielu dni pojemniki na segregowane frakcje są pełne i rosną stosy śmieci pod kontenerami. Czy to ma być ekologia?

– pyta nasz słuchacz.

W Boguszowicach był Arkadiusz Żabka, posłuchaj naszej sondy:

Dlaczego śmieci z boguszowickiego osiedla nie są na czas wywożone? Bo kierowcy mają dodatkowe obowiązki nałożone przez nowe przepisy – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Rybniku:

Zdarzają się niestety takie sytuacje, mamy nowy rok, nową rozpiskę jeżeli chodzi o wywóz śmieci, nowe zasady, które obowiązują od 1 stycznia. Do tej pory samochód, który składował odpady na wysypisku, robił to dość sprawnie i szybko, dzisiaj trwa to dłużej. Miało być lepiej, a nie jest lepiej. Mamy tak zwaną ‚bazę danych odpadów’, do której musi się każdorazowo kierowca logować, żeby móc wyjechać w teren, posiada tak zwaną ‚kartę przekazania odpadów’ i ta karta musi być udokumentowana właśnie w sposób elektroniczny. To jest system ministerialny i niestety nie działa na razie tak sprawnie, zawiesza się i to wszystko wydłuża czas. Oczywiście interweniujemy, niestety firmie zostaną naliczone kary, tych zgłoszeń mamy bardzo wiele, nie tylko z osiedla Południe. Mieszkańców jak zwykle przepraszamy i prosimy o cierpliwość. Firma powinna do dwóch dni od zgłoszenia sprzątnąć takie śmieci nie odebrane w terminie.

Zobacz film z interwencji Radia 90 w Boguszowicach:

Jak jest na waszym osiedlu? Jak jest w waszej dzielnicy?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020