StartW Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

Gorzyce zapraszają na doroczne święto plonów. Gwiazdą wieczoru Grubson

Mówi instruktor w Gminnym Centrum Kultury w Gorzycach, Ewelina Poloczek:

Już o godz. 11:00 w czyżowickim kościele odbędzie się uroczysta msza święta, na której zjawią się przedstawiciele władz gminnych, przedstawiciele sołectw, piękne korony dożynkowe. Panie z kół gospodyń wielkich w strojach regionalnych. Później już o godz. 14:30 formuje się korowód dożynkowy. Korowód to scenki, korowód to barwne przebrania. Dzieci reprezentujące szkoły, reprezentujące nasze zespoły, grupy społeczne. Każde sołectwo przedstawia siebie w najlepszy sposób.  

Święto plonów w gminie zostanie zorganizowane w tym samym miejscu co przed rokiem, na terenach przy krytej pływalni w Gorzycach. Takie rozwiązanie sprawdziło się – uważa Ewelina Poloczek – i dodaje, że na scenie najpierw tradycyjnie zaprezentują się miejscowe grupy:

Główna idea jest taka, żeby tych naszych sołeckich imprezach promować przede wszystkim te nasze rodzime talenty, nasze zespoły, które przez cały rok ćwiczą w naszych ośrodkach kultury i warto te zespoły pokazywać i jest ku temu okazja. Zostało też zmienione miejsce dożynek. Zostało ustalone, że co roku będą się odbywały na tym terenie rekreacyjnym przy GOTSiR Nautica w Gorzycach, mimo że organizatorami są kolejne sołectwa – w tym roku sołectwo Czyżowice. Teren się sprawdza, myślę, że jest też w dobrej lokalizacji, można trafić bez problemu. 

Dzięki takiemu miejscu, gwiazdy może zobaczyć wielu mieszkańców gminy i gości. Kto w tym roku wystąpi na dożynkach gminy Gorzyce?

Frele są dobrze znane publiczności. Covery, ale dobrze znane, więc myślę, że coś ciekawego dla młodszych i dla starszych. Tabu, nasze Tabu gminne, że tak powiem. Większość chłopaków z naszej gminy. Są niezatopieni, wszyscy lubimy ich muzykę, stąd Tabu, a Grubson to już gwiazda wieczoru wielkiego formatu. Myślę, że przyciągnie tłumy na nasze dożynki.

Dokładny program dożynek w Gorzycach znajdziecie: TUTAJ.

Zostaw komentarz