Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gorzyczki: Gmina pomaga po pożarze

Facebook Twitter

11 osób straciło dach nad głową. Powracamy do informacji o pożarze w Gorzyczkach. Przypomnijmy, w poniedziałek (03.06.) wieczorem ogień pojawił się w trzykondygnacyjnym domu.

fot. gorzyce.pl

Mimo szybkiej akcji gaśniczej zarówno mieszkańców, a później straży pożarnej, dom nie nadaje się do zamieszkania. Gmina Gorzyce już wczoraj zaproponowała zorganizowanie noclegu pogorzelcom. – Ci jednak nie skorzystali. Chcieli być blisko domu – mówi Florian Matuszek, z wydziału Zarządzania Kryzysowego Gminy Gorzyce. Gmina dzisiaj od rana pomaga rodzinie w uprzątnięciu terenu.

Osobiście wczoraj bylem na miejscu oferowałem, razem z dowódcą akcji ratowniczo-gaśniczej wyszukanie miejsc w noclegowych, jednak właścicielka domu wraz z pozostałymi mieszkańcami uznali, że wolą być na miejscu, czyli tak mieli okolicznych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, albo też i krewnych, którzy im taką pomoc w sensie przenocowania zaoferowali i tak sprawa została rozwiązana na dzień wczorajszy. Dzisiaj udzieliliśmy niezbędnej pomocy przy usuwaniu tych wszystkich rzeczy spalonych, począwszy od mebli poprzez wykładziny itp., zaoferowaliśmy bezpłatny transport, odstawienie kontenerów.

Poszkodowani są już też w kontakcie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej:

Taki jest wymóg, trzeba odpowiedni dokument wypełnić, aby taką pomoc uzyskać i pani kierownik Ośrodka Pomocy, Społecznej naszego gminnego, pewnie podejmie wszystkie działania, aby maksymalną kwotę pomocy im przyznać i niezwłocznie wypłacić. Zostali poinformowani, jak uzyskać tą kwotę, i gdzie się udać.

Jak zapewnia Matuszek, jeśli tylko pojawi się potrzeba znalezienia noclegu, gmina go rodzinie zapewni.

O sprawie pisaliśmy tutaj: Pożar w Gorzyczkach. Dom nie nadaje się do mieszkania

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj