Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GPS pomógł w odnalezieniu seniorki

Facebook Twitter

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 77-letniej mieszkanki Rybnika. Z uwagi na fakt, iż rybniczanka choruje na Alzheimera, przebywanie poza domem było dla niej poważnym zagrożeniem. Na szczęście mundurowi odnaleźli wyziębioną kobietę w zaroślach przy ulicy Hutniczej.

Poszukiwania 18-latka w Grzegorzowicach, zabójstwo

W niedzielne (14.02.) popołudnie dyżurny rybnickiej komendy Policji otrzymał informację o zaginięciu mieszkanki Rybnika. 77-latka wyszła z domu, nie informując o tym domowników. Zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc Policję, ponieważ kobieta choruje na Alzheimera. Sytuacja była poważna i istniało zagrożenie jej zdrowia, a nawet życia. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania rybniczanki.

Zaginiona miała przy sobie telefon z aktywną funkcją GPS, która została uruchomiona przez rodzinę z uwagi na jej stan zdrowia. Mundurowi patrolowali rejon przystanków, klatek schodowych, bazyliki oraz ulic przyległych, gdzie odczytywano sygnał z komórki. Na szczęście policjanci odnaleźli zaginioną w pobliżu zarośli przy ulicy Hutniczej.

77-latka była zdezorientowana, skarżyła się na ból w nogach, nie potrafiła wstać o własnych siłach, była wyziębiona i kontakt z nią był utrudniony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a po konsultacji medycznej seniorka została przekazana pod opiekę rodziny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj