Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Graficiarze zatrzymani w Cieszynie. Na gorącym uczynku

Facebook Twitter

Graficiarze zatrzymani w Cieszynie. Chodzi o dwóch młodych mężczyzn, którzy pomalowali sprayem niedawno odnowioną elewację budynku. Zatrzymano ich w czasie nocnego patrolu, 29-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim, popełniony w warunkach recydywy, bo mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

W nocy z wtorku na środę kryminalni z cieszyńskiej komendy patrolowali miasto. Po godzinie 1 zauważyli nerwowo rozglądającego się 29-letniego mężczyznę. Na widok zbliżających się osób zaczął gwizdać i klaskać. Policjanci podejrzewali, że próbuje kogoś ostrzec o zbliżających się ludziach. 29-latek, w momencie, gdy się zorientował, że jest obserwowany przez policjanta, próbował uciec, ale szybko został obezwładniony. Mężczyzna w trakcie zatrzymania krzyczał, żeby ostrzec swojego kolegę, ale na nic się to zdało. Kryminalni widzieli jak jego kolega – rówieśnik niszczy niedawno odnowioną elewację budynku, malując ją farbą. Na widok zbliżających się policjantów wyrzucił trzymane w dłoniach spraye i próbował uciec pieszo, ale po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleziono inne pojemniki z farbą.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Sprawca pomalowania elewacji usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim, popełniony w warunkach recydywy – 29-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia. Z kolei drugi ze sprawców może liczyć się z karą do pięciu lat pozbawienia wolności – on również usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim.

Właściciele uszkodzonego mienia oszacowali straty na około 50 tysięcy złotych. Śledczy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj