Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Grał w najlepszej lidze świata, teraz poprowadzi beseballistów z Żor

Facebook Twitter

Greg McCarthy, były zawodnik zawodowej ligi amerykańskiej Major League Baseball został pierwszym trenerem Gepardów Żory. Amerykanin ma na swoim koncie 76 występów w zespole z Seattle w którym grał w latach 1996-1998. Później został szkoleniowcem.

W trakcie swojej trenerskiej kariery prowadził drużyny z Holandii, Austrii oraz Czech, w tym roku zajmie się aktualnym zdobywcą Pucharu Polski – drużyną Gepardów Żory.

Żorscy baseballiści wzbogacili się o nowego szkoleniowca. Wybór padł na trenera ze Stanów Zjednoczonych. Greg McCarthy, były zawodnik zawodowej ligi amerykańskiej Major League Baseball, zadba o rozwój ekstraligowej drużyny Gepardy Żory. Razem z Arkadiuszem Żurkowskim przygotuje żorski zespół do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek polskiej ligi.

Greg McCarthy urodził się w 1968 roku w stanie Connecticut. Swoją przygodę z zawodowym baseballem rozpoczął w wieku 19 lat, kiedy to został wybrany przez Philadelphia Phillies (4 sezony w Single-A). Po grze na pozycji miotacza w zespołach Minor League Phillies, Montreal Expo, Cleveland Indians i Chicago White Sox, w końcu przeszedł do Seattle w listopadzie 1995 roku i zadebiutował w Major League w następnym sezonie z New York Yankees (28 sierpnia 1996).

Greg, grając 3 lata w Seattle, wystąpił w 76 meczach. Jego ostatni mecz w Major League Baseball można było obejrzeć 23 września 1998 roku.

W ciągu swojej kariery trenerskiej prowadził drużyny z Holandii, Austrii oraz Czech. W 2010 roku, McCarthy grał i trenował w AVG Draci Brno w czeskiej Ekstralidze, a w tym roku zajmie się aktualnym zdobywcą Pucharu Polski – drużyną Gepardy Żory!

Będzie to niewątpliwie ciekawe doświadczenie dla naszych zawodników. Pierwsze wspólne treningi oczywiście już za nimi – mówią przedstawiciele zespołu Gepardy Żory.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020