Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gratulacje dla halo!Rybnik

Facebook Twitter

Halo!Rybnik najlepszym Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Nagrodę przyznała Polska Organizacja Turystyczna.

To duży sukces – mówi Radiu 90 Lidia Białecka z Punktu Informacji Miejskiej:

Doceniono przede wszystkim to, że wychodzimy poza tradycyjnie pojmowaną funkcję punktu informacji turystycznej, według Polskiej Organizacji Turystycznej idealne centrum informacji, to nie tylko udzielanie informacji stricte turystom, którzy do nas przychodzą, ale to zapraszanie gości do tego, żeby częściej nas odwiedzali, ale przez to także tworzenie dla nich, dla tych naszych gości, specjalnej oferty. Jest to przestrzeń działalności kulturalnej, ale przede wszystkim miejsce spotkań, miejsce nawiązywania kontaktów, jak niektórzy mówią – posiedzisko, świetlica, czy też punkt, w którym można odpocząć i zasięgnąć języka i poznać ciekawych ludzi.

W konkursie startowało 40 punktów z 400 zrzeszonych w Polskiej Organizacji Turystycznej w czterech kategoriach:

Ponieważ wcześniej dostaliśmy certyfikację w drugiej kategorii, to też jest mały sukces, ale jednak jest, bo do tej pory byliśmy jednogwiazdkowi, teraz jesteśmy już dwugwiazdkowi. W tej właśnie kategorii dostaliśmy pierwsze miejsce, to bardzo motywuje. Nowe pomysły się rodzą, choć na razie tylko w głowie, ale mam wrażenie, że teraz otworzy się więcej opcji, partnerstwo, które już mamy z różnymi podmiotami, na pewno poszerzymy, liczę na współpracę z wszystkimi zainteresowanymi, którzy chcą się u nas w punkcie pokazać, którzy chcą powiedzieć o swojej pasji, o swojej twórczości, a może po prostu o ciekawym biznesie, który tutaj w Rybniku i nie tylko tworzą. Jak się okazuje nasze miasto staje się bardzo ciekawym miejscem, do którego przyjeżdża się właśnie w ramach turystyki biznesowej, osobiście mam znajomych, którzy z Warszawy przyjeżdżają do nas korzystają z różnych eventów a przy okazji załatwiają swoje sprawy biznesowe.

Dodatkowo do pracy napędza reakcja rybniczan na wyróżnienie dla halo!Rybnik:

Wydaje mi się, że to jest największy sukces, nie ta sama nagroda, tylko to co się dzieje po niej. Bo widzimy co się dzieje na facebooku, jak przychodzą nasi przyjaciele, właściwie ich nazywam przyjaciółmi, bo tak często nas odwiedzają, korzystają z naszej oferty, wydaje mi się, że ta reakcja, ta radość naszych gości, to jest największy nasz sukces.

Punkt halo!Rybnik czynne jest codziennie od 10.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj