Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Groźny pożar w Górkach Wielkich. Jedną osobę zabrano do szpitala [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Straty szacuje się w milionach złotych. Ponad 120 strażaków gasiło pożar tartaku w Górkach Wielkich. Jak wiecie z wiadomości Radia 90 ogień pojawił się w stolarni przy ulicy Tartacznej w sobotę (14.04.) przed godz. 20.00.

Relacjonuje Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej:

To był kompleks kilku budynków, powiązanych ze sobą i całkowita jego powierzchnia wynosiła 1100 metrów. Przed naszym przybyciem właściciel odłączył prąd, syn właściciela, który próbował podjąć działania gaśnicze w pierwszej fazie, uległ poparzeniu. Przed naszym przybyciem został zabrany przez pogotowie od szpitala.

Ranny mężczyzna to 21- latek. Zniszczenia się ogromne, ale jak podkreślają ratownicy, sporo udało się uratować:

Zostało też uratowane mienie w postaci domu mieszkalnego, który znajduje się w pobliżu, a także część tartaku wraz z tym co było w środku.

Jedna osoba została poszkodowana, syn właściciela został zabrany przez karetkę do szpitala. Ogień strawił pomieszczenia o łącznej powierzchni blisko dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Nie oszacowano jeszcze strat. Wiadomo, że będą wysokie. Przyczyny wybuchu tego pożaru bada cieszyńska policja pod nadzorem prokuratury. Przypuszcza się, że doszło do samozapłonu.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj