Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Groźny pożar w Wiśle. Policja ewakuowała mieszkańców

Facebook Twitter

W niedzielne (02.06.) popołudnie wybuchł ogień w domu jednorodzinnym. Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, musieli przeprowadzić ewakuację mieszkańców, drewniany budynek szybko zajmował ogień.

Mundurowi widząc, że w środku płonącego i mocno zadymionego domu jest mężczyzna wyprowadzający na wózku inwalidzkim kobietę, natychmiast ruszyli z pomocą i zadbali o bezpieczeństwo osób w zagrożonym rejonie. W budynku płonęła już jego górna kondygnacja. Doszło do bardzo silnego zadymienia okolicy jak i samego wnętrza. Dym szybko opanował nie tylko całą klatkę schodową, ale też pozostałe pomieszczenia.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, bez chwili wahania przystąpili do akcji ratunkowej. Większość mieszkańców opuściła płonący dom. Widoczność była utrudniona. Policjanci w rozmowie z poszkodowanymi dokładnie ustalili, ile osób w momencie wybuchu pożaru przebywało w budynku.

Mundurowi pomogli przy ewakuacji kobiety na wózku inwalidzkim, którą jako ostatnią wyprowadzał z budynku jej 18-letni siostrzeniec. Zagrożenie dla życia było bardzo realne, dlatego mundurowi zabezpieczali później miejsce pożaru, aż do przyjazdu straży pożarnej. Ogień zaczynał zajmować meble, dlatego liczyły się sekundy. Policjanci wyprowadzili rodzinę w bezpieczną strefę.

Mundurowi zadbali również o bezpieczny ruch pojazdów w miejscu zdarzenia, ponieważ dym i akcja ratownicza bardzo utrudniały poruszanie się kierowcom. Strażacy ugasili pożar, teraz śledczy z pomocą biegłych będą wyjaśniać dokładnie przyczyny tego zdarzenia. Na szczęście, nie była potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020