Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grudzień w Teatrze Ziemi Rybnickiej: Między innymi 35-lecie Carrantuohill

Facebook Twitter

Spektakl Marka Żyły "Opowieść Wigilijna", ale także koncert z okazji 35-lecia grupy Carrantuohill. To są zapowiedzi na ten miesiąc w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Będzie też spotkanie sylwestrowe przed dużym ekranem.

  • 4.12.2022, godz. 15.00. Opowieść Wigilijna Teatru Ziemi Rybnickiej i Teatru Lalek Marka Żyły

„Opowieść Wigilijna” to ponadczasowa historia utkana z uniwersalnych wartości, której przekaz od wielu lat wpisany jest w klimat świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tego jest też pozycją obowiązkową w kanonie lektur szkolnych i jednym z najczęściej eksploatowanych w popkulturze utworów literackich.Powstało całe mnóstwo adaptacji teatralnych i filmowych tej magicznej opowieści. Ukazania jej w nowym świetle podjął się znakomity rybnicki reżyser, lalkarz i satyryk – Marek Żyła. Jaka jest „Opowieść Wigilijna” w Jego wersji? Z pewnością oryginalna, niepowtarzalna, pełna lekkości i niewymuszonego humoru. Będzie przewrotna, zaskakująca i nieoczywista. Aktorzy, lalki, niepowtarzalne światło, autorska muzyka i scenografia – wszystko po to, by pozwolić Wam zanurzyć się po czubki uszu w magii świąt. Odkryjcie na nowo najbardziej znaną opowieść świąteczną wszechczasów! Dajcie się zaprosić do bajkowego, kolorowego świata pełnego wyrazistych postaci, duchów i magii. Pozwólcie się ponieść świątecznej atmosferze zaklętej w tej wyjątkowej historii! Czas trwania: 60 min.

  • 10.12.2022, godz.18.00. Carrantuohill 35 lat na scenie – Koncert Jubileuszowy

Nie da się zatrzymać upływającego czasu. Ale nie da się też zatrzymać nieustającej chęci irlandzkiego muzykowania. Wrócimy głęboko do tradycyjnych korzeni… powspominamy czasy przyjaźni z muzyką jazzową… przypomnimy, jak to zaczęło się irlandzkie śpiewanie… i nie zapomnimy o wspaniałej przygodzie z tańcem. Swoją obecność zapowiedziało już wielu GOŚCI. Wśród nich m.in. Robert Kasprzycki, Witek Kulczycki, Tomek Urbański, Bernard Maseli, formacja taneczna SALAKE. Zapraszamy serdecznie. Świętujcie z nami!

  • 21.12.2022, godz. 18.00. Opowieść Wigilijna Teatru Ziemi Rybnickiej i Teatru Lalek Marka Żyły – dodatkowy spektakl!
  • 31.12.2022, godz.17.00. Sylwestrowy Seans Operetkowy – „Zemsta Nietoperza”. Retransmisja spektaklu z Opery Wiedeńskiej

Legendarna Opera Wiedeńska prezentuje klasyczne wykonanie jednej z najsłynniejszych operetek świata, Zemsty nietoperza Johanna Straussa syna. Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki (premiera w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach był pokazywany w austriackiej telewizji. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to czeka kinowych widzów. W rolach głównych: Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally. Reżyseria: Otto Schenk. W przerwie retransmisji zapraszamy na sylwestrowy toast. Bilety: 40 zł | Po projekcji Istnieje możliwość rezerwacji stolika wraz z konsumpcją w teatralnej Brewera Beer & Cafe.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024