Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gruntowna zmiana rozkładu jazdy w powiecie wodzisławskim. Już można sprawdzać co się zmieni

Facebook Twitter

Gruntowną zmianę rozkładu jazdy w powiecie wodzisławskim zapowiada MZK. Do końca lipca mają potrwać konsultacje z pasażerami, a nowy plan jazdy autobusów na terenie w Marklowic, Mszany, Pszowa, Radlina, Rydułtów oraz linii poprowadzonych przez Wodzisław Śląski, miałby zacząć obowiązywać od 1 września.

fot. MZK

Po rewolucji w rozkładzie jazdy przeprowadzonej w Jastrzębiu-Zdroju w 2019 roku i pozytywnych efektach tych zmian, przyszedł czas na modyfikację rozkładu jazdy na terenie powiatu wodzisławskiego.

Jak mówi Rafał Jabłoński, rzecznik biura Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z Jastrzębia- Zdroju, zmiany będą poważne:

Zniknie obecna numeracja linii: od 218 do 228, a pojawią się autobusy oznaczone numerami od 201 do 208. Na trasie Jastrzębie – Mszana – Wodzisław pojawi się linia W09. To nawiązanie do linii W10 i W11, które obsługują pasażerów z Jastrzębia-Zdroju do Wodzisławia Śląskiego czy Rybnika.

Proponowane zmiany były już konsultowane gminami, przez które przebiegają zmieniane linie:

Odbyło się kilka spotkań, podczas których omawiano planowane rozwiązania. Na uwagę zasługuje bardzo duża otwartość samorządów i ich zaangażowanie. Wzięto pod uwagę zarówno wcześniejsze wnioski pasażerów jak i obecne realia, a także wyzwania, przed którymi stoi komunikacja autobusowa. Główny cel to oczywiście optymalizacja połączeń i ich dostosowanie do oczekiwań pasażerów.

Proponowany rozkład jazdy dziś (7.07.) pojawił się na stronie przewoźnika. Aby się z nim zapoznać należy wejść kolejno w rozkład jazdy, a następnie w link widoczny w prawym górnym rogu ekranu.

Wnioski dotyczące nowych rozwiązań i propozycje zmian można wysyłać do 31 lipca na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, a także pocztą tradycyjną (ul. Przemysłowa 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój).

W MZK przypominają, że ostatnie gruntowne zmiany w komunikacji w powiecie wodzisławskim były w 2013.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj