Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grupa przestępcza, która organizowała nielegalny hazard – rozbita

Facebook Twitter

Grupa przestępcza specjalizującej się w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych na śląsku rozbita. To efekt akcji policjantów i funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem - rozbita

Grupa przestępcza rozbita przez policjantów i celników

Funkcjonariusze jednocześnie weszli do lokali w kilku miastach województwa śląskiego i małopolskiego, w których organizowano nielegalny proceder, a także do mieszkań i zakładów pracy osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymano 7 osób w wieku od 24 do 74 lat. To oni tworzyli punkty z nielegalnymi grami hazardowymi na automatach na terenie Katowic, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Żor, Rydułtów i Olkusza.

Zabezpieczono 19 nielegalnych automatów i prawie 330 tysięcy złotych. Główny podejrzany, na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano policyjny dozór. Grożą im kary do 15 lat więzienia oraz wysokie grzywny, na ich poczet zabezpieczono także motocykl warty 50 tysięcy złotych. Kary grożą także osobom, które wynajmowały lokale, w których organizowane były nielegalne kasyna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj