StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Gryt w Radiu 90: Umarzając podatek pomogłem firmom

Wójt Grzegorz Gryt jest zupełnie innego zdania:

Uważam, że było to konieczne. Wystarczy popatrzeć na sytuację rynku pracy. 8 lat wstecz – miejsc pracy nie było. Dziś jaka jest sytuacja? Jest w zasadzie brak pracowników. Więc wtedy była taka sytuacja, że te przedsiębiorstwa potrzebowały pomocy, ja bym nie powiedział, że to była strata, to była inwestycja w gminę, bo gdy dziś spojrzymy na te przedsiębiorstwa, którym umorzyłem podatki, oni płacą teraz podatki bez zaległości, czyli ta pomocna dłoń wsparła te przedsiębiorstwa.

Póki co w sądzie proces się toczy, a finału nie widać. Dziś dla gminy liczącej 9,5 tysiąca mieszkańców oraz 10 sołectw najważniejsze jest pozyskiwanie zewnętrznych środków na rozwój Lysek:

Choćby tylko środki pomocowe, które pozyskaliśmy, a które będziemy na pewno wykorzystywać w 2019 roku, a więc termomodernizacja kolejnej szkoły, co roku inny obiekt oświatowy poddajemy termomodernizacji. (…) Będziemy na pewno realizować zadanie związane z energooszczędnymi oświetleniami, bo takie środki też posiadamy już zdobyte. (…) Mamy też środki na budowę 3 km ścieżek rowerowych.

A cała rozmowa z Wójtem Lysek Grzegorzem Grytem tutaj:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz