Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grzegorz Swoboda przewodniczącym konwentu śląskich powiatów

Facebook Twitter

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda został przewodniczącym konwentu powiatów śląskich. W Raciborzu spotkali się po raz pierwszy po wyborach samorządowych starostowie powiatów z województwa śląskiego.

grzegorz swoboda
Od lewej stoją: Grzegorz Swoboda i Andrzej Płonka

W sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu samorządowcy zdecydowali w drodze głosowania, że Grzegorz Swoboda zastąpi na stanowisku przewodniczącego Andrzeja Płonkę, starostę bielskiego, który był wybierany na to stanowisko przez ostatnie 4 kadencje. Zastępcą przewodniczącego konwentu wybrano Krzysztofa Smelę, starostę częstochowskiego.

W trakcie spotkania starosta bielski Andrzej Płonka otrzymał rekomendacją Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego do zarządu Związku Powiatów Polskich. Rekomendację poparli jednogłośnie wszyscy obecni samorządowcy.

Grzegorz Swoboda:  Pan Andrzej Płonka zawsze nas reprezentował. Dbał o to, żebyśmy jako samorządy współpracowali, ale i te najważniejsze postulaty, które dotyczą funkcjonowania powiatu, zawsze były słyszane w Warszawie. Przez ostatnie naście lat robił to zawsze z wielką dumą, ale przede wszystkim bardzo merytorycznie. I to chcielibyśmy dalej podtrzymać. Jest wiele problemów i potrzebujemy fachowego głosu naszego śląskiego w Warszawie.

Mówi Radiu 90 Grzegorz Swoboda. A jakie wyzwania stoją przed śląskimi powiatami?

Grzegorz Swoboda: Myślę, że głównym wyzwaniem to finansowanie powiatów. O tym żeśmy dzisiaj rozmawiali, ale również służba zdrowia i oświata to główne postulaty, z którymi dzisiaj jako powiaty się borykamy. Mamy nadzieję i jesteśmy o tym przekonani, że poprzez rozmowę i nasze wspólne działania, również poprzez działania naszego pana prezesa, pan Andrzeja Płonki z dumą patrzymy w przyszłość i myślę, że znajdziemy rozwiązania i rząd pochyli się nad kolejnymi ustawami dotyczącymi działania samorządów.

Uczestnicy konwentu mieli okazję zobaczyć muzeum multimedialne, otwarte w byłej słodowani Zamku Piastowskiego. To najnowsza propozycja dla całych rodzin, pełna interaktywnych atrakcji dla małych i dużych którą otwarto dla zwiedzających w kwietniu tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024