Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grzyb na ścianach sali gimnastycznej w Jastrzębiu?

Facebook Twitter

Chodzi o salę Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu- Zdroju? Dyrekcja szkoły i władze miasta twierdzą, że dzieci są bezpieczne, z kolei rodzice uważają, że jest problem, chcą ekspertyzy i zapowiadają, że nie pozwolą na korzystanie z sali.

25 listopada rozpoczął się remont sali gimnastycznej, zakończył w miniony piątek (6.12.). Przed pracami rodzice zrobili zdjęcia. Pokazali je Arkadiuszowi Żabce, który był w jastrzębskiej szkole. Posłuchaj co usłyszał nasz reporter:

Grzyba nie ma, sala została odgrzybiona – odpowiada wiceprezydent Jastrzębia Roman Foksowicz:

Radio 90: Panie prezydencie, zobaczył pan salę, jest grzyb czy go nie ma?
Według wykonawcy, który remontował salę,  on stwierdził, że nie ma grzyba tutaj, nie mniej jednak dokonaliśmy odgrzybiania ścian i malowania tej sali…tutaj nie ma tego zjawiska.
Radio 90: Problem wydumany? Nadwrażliwość?
W pewnym sensie tak, sala wymaga- jak każda, jak większość szkół- remontu i ten remont trzeba w pewnym okresie przeprowadzić, to jest widome. Mamy stare zasoby szkół więc po kolei remontujemy.
Radio 90: Czy rodzice nie muszą się martwić o los dzieci?
Ja myślę, że nie muszą.

Również zdaniem Barbary Langosz, dyrektor szkoły, dzieci mogą korzystać z sali:

Radio 90: Czy dzieci mogą ćwiczyć w sali?
Moim zdaniem tak, sala jest po malowaniu i nadaje się do użytku. Przede wszystkim 6 grudnia był sanepid i podpisał odbiór sali gimnastycznej i ja się kieruję tym.
Radio 90: Jest możliwy powtórny remont?
To wszystko zależy od finansów.

Rodzice chcą jednak, by kompleksowo przeprowadzić modernizację sali przy SP 20 i by miasto zarezerwowało na ten cel dodatkowe fundusze. Protestują teraz, bo na 19 grudnia zaplanowana jest sesja budżetowa. W środę (11.12.) w placówce odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji oświaty. Tymczasem rodzice o sprawie poinformowali Głównego Inspektora Sanitarnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj