Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grzybobranie z emocjami

Facebook Twitter

Jedni znajdują zamiast grzybów niebezpieczne niewybuchy, inni w lesie się... gubią. Obie sytuacje wydarzyły się w minioną sobotę (18.09.).

fot. policja Gliwice

W sobotni (18.09.) wieczór pod numer alarmowy zadzwonił 65-letni gliwiczanin, informując, że zgubił się w lesie. Popołudnie zamierzał spędzić na poszukiwaniu grzybów. Samochód pozostawił w Rudnie, lecz spacerując, całkowicie stracił orientację w terenie.
Dyżurny pyskowickiego komisariatu dodzwonił się do grzybiarza, lecz po chwili telefon mężczyzny wyłączył się (wyładowana bateria). Szybko powiadomiono rodzinę, a w rejon skierowano patrole i rozpoczęto poszukiwania. Po ponad dwóch godzinach, przed 22.00, mężczyznę odnaleziono w rejonie wsi Łącza.

Inna sytuacja związana z grzybobraniem miała miejsce w lesie w pobliżu jeziora czechowickiego. Tam grzybiarz natknął się na sześć niewybuchów niemieckich pocisków przeciwlotniczych kalibru 20 mm. Policjanci zabezpieczyli miejsce i wezwali saperów, a ci doszukali się w ziemi jeszcze 19 sztuk kalibru 45 mm. Wszystko zostało zabrane i zneutralizowane na poligonie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj