Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Guns N’Roses w Rybniku już w środę (11.07)

Facebook Twitter

W środę (11.07) na Stadionie Miejskim w Rybniku wystąpi Guns N'Roses - jeden z najwybitniejszych zespołów w historii światowego rocka. Przed głównym koncertem zaprezentują się takie zespoły jak Symetria, Bloo, Złe Psy i Chemia. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 17.00.

Guns N’Roses na światowej scenie muzycznej debiutował w 1985 roku. Przez lata grupa stworzyła swój charakterystyczny styl, w którym dominują przede wszystkim duety gitar elektrycznych i wysoki wokal. W zgodnej opinii fachowców w ich muzyce jest wszystko, czym dobry hard rock i heavy metal być powinien. Do tej pory zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt. Koncerty Guns N` Roses to jednak nie tylko rockowe brzmienie. W twórczości amerykańskiej grupy odnaleźć można także wiele nastrojowych ballad.

Bloo to formacja pop-rockowa. Zespół ma na koncie występy w kilku stacjach telewizyjnych oraz na ogólnopolskich festiwalach muzycznych m.in. Rockstars Festival – Spodek 2011 czy Rock Trendy Festiwal. Z kolei piosenki Symetrii to połączenie nowoczesnej muzyki rockowej z przejawami klasycznego nieśmiertelnego rock n rolla i poezji śpiewanej. Zespół od 2005 roku wydał dwie płyty: Primodium (2009) oraz Niewolnicy Wolności (2011). Zagrał też wiele tras koncertowych na terenie kraju i wypromował klika undergroundowych przebojów. Chemia to zespół, który powstał w 2007 roku w Warszawie z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. Ostateczny skład grupy został skompletowany w 2009 roku i wtedy rozpoczęły się prace nad materiałem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 2010 roku światło dzienne ujrzały dwa single – „Mantra” i „Jeden Świat”. Niewiele później zespół mógł pochwalić się już nagraniem pierwszego albumu – „Dobra Chemia”. Natomiast Złe Psy to grupa założona przez Andrzeja Nowaka – gitarzystę TSA i Pawła Mąciwodę, który obecnie jest członkiem legendarnej grupy Scorpions.

– Każda z grup śpiewać będzie minimum 45 minut. Wszyscy, którzy pojawią się na stadionie wcześniej, na pewno nie będą więc narzekać na nudę – przekonuje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Do tej pory grupa Guns N’Roses w Polsce wystąpiła tylko raz tylko raz -15 czerwca 2006 roku na stadionie Legii w Warszawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2020