Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Hala w Kornicach wyłączona z pracy. Konieczna była ewakuacja kilkuset pracowników

Facebook Twitter

Hala w zakładzie produkującym okna w Kornicach wyłączona z pracy po czwartkowych (18.06.) ulewach. Wieczorem woda zaczęła wlewać się do środka hali. Konieczna była ewakuacja kilkuset pracowników.

Mówi Roland Kotula rzecznik straży pożarnej w Raciborzu:

Rynny nie były w stanie odprowadzić tak dużej ilości wody. Woda zaczęła gromadzić się na dachu, co skutkowało punktowym załamaniem się konstrukcji dachowej, woda wlewała się na teren hali produkcyjnej. Działania strażaków ukierunkowane były na odprowadzenie wlewającej się wody na zewnątrz hali produkcyjnej. W nocy nie było możliwości zabezpieczenia tego dachu ze względu na warunki atmosferyczne oraz na konstrukcję i ukształtowanie tego dachu.

Hala została wyłączona z użytkowania, pozostałe normalnie pracują:

Decyzją kierującego działaniami ratowniczymi hala nie będzie używania do momentu sprawdzenia konstrukcji dachowej, sprawdzenia instalacji gazowych i elektrycznych, oraz do momentu usunięcia awarii tego dachu.

Na szczęście żaden z pracowników nie ucierpiał, straty oceniono na 250 tysięcy złotych. W sumie raciborscy strażacy w związku z ulewami odnotowali w czwartek 20 wyjazdów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020